ČESKÁ REPUBLIKA MÁ SVŮJ TÝM DO 98. ročníku NOCO FIM 6DAYS®

Mezinárodní šestidenní motocyklová soutěž-ISDE startuje v pondělí 14.10.2024 a Česká republika bude mít po dvouleté pauze opět zastoupení v hlavní kategorii, soutěži Trophy Teamů.

Ve dnech 14. až 19. října se ve španělské Galicii, ve městě Silleda, představí přes pět set padesát závodníků z dvaatřiceti zemí. 6DAYS®-ISDE je velkou motoristickou událostí, přitahující jezdce a fanoušky z celého světa, od nejlepších enduro jezdců až po vášnivé amatéry.

Českou republiku budou v hlavní soutěži Trophy Teamů reprezentovat především úspěšní reprezentanti z letošního seriálu mistrovství světa EnduroGP, Kryštof Kouble – Husqvarna FE450, Matěj Škuta – Beta RR350, Jaroslav Kalný – Sherco SE300, které doplní zkušený Jaromír Romančík – Husqvarna FE450.

Kryštof Kouble, člen KBS TEAMu obsadil v letošním seriálu EnduroGP i přes poruchu motocyklu v GP Rumunska konečné 9.místo ve třídě GP-E2. Ve Španělsku pojede svoji čtvrtou šestidenní, startoval dvakrát v českém Trophy Teamu (2018 a 2021) a jednou v klubovém KBS teamu, kde se významně podílel na vítězství týmu (2022).

Matěj Škuta, člen KBS TEAMu obsadil v letošním seriálu EnduroGP ve třídě GP-Junior2 konečné 4.místo, přičemž dlouho bojoval o svoji první světovou medaili. O bronz přišel až v posledním podniku EnduroGP ve Francii. Spravit si chuť může Matěj ještě v seriálu mistrovství Evropy, kde mu na 1.místo ve třídě Junior2 schází jeden bod. Závěrečný podnik se jede po šestidenní 2.3.11.2024. Ve Španělsku pojede svoji třetí šestidenní, před tím startoval dvakrát v českém Junior Trophy Teamu (2021 a 2022).

Jaroslav Kalný, člen CZECHENDUROTEAMU obsadil v letošním seriálu EnduroGP ve třídě GP-Junior2 konečné 5.místo hned za Matějem Škutou. Na tuto pozici se posunul především skvělým výkonem v závěrečném podniku EnduroGP ve Francii. Ve Španělsku pojede rovněž svoji třetí šestidenní, před tím dvakrát v českém Junior Trophy Teamu (2022 a 2023).

Jaromír Romančík je z českého kvarteta nejzkušenějším jezdcem, ve Španělsku pojede již svoji šestou šestidenní. Startoval čtyřikrát v českém Trophy Teamu (2015, 2016 ve Španělsku, kde se podílel na posledním medailovém umístění českého Trophy Teamu, 2018, 2021) a jednou také v klubovém KBS teamu (2022), kde se společně s Kryštofem významně podílel na vítězství KBS v soutěži Klubových týmů. V posledních letech se kromě motokrosu a endura věnuje přípravě a účasti na DAKAR.

Kromě těchto členů Trophy Teamu ČR bude Českou republiku reprezentovat v soutěži Women Československý Trophy Team, ve složení Zuzana Unger, Jana Kořenková a Gabriela Čipková. V soutěži klubových týmů se představí Motosport Bozkov 1 ve složení Tomáš Koucký, Jiří Hádek, Matyáš Chlum, Motosport Bozkov 2 / AK Krakonoš ve složení Milan Kurfiřt, Martin Kastner, Tomáš Kuřík a Enduro klub Semily ve složení Ondřej Havrda, Milan Kottek a Martin Kučera.

Na jezdce čeká přibližně 1300 kilometrů jízdy náročným offroadovým terénem, včetně měřených testů.

Každý, od 1. do 5. dne jezdci absolvují 3 speciální testy v jednom kole a pojedou 2 kola každý den. Každé kolo má cca 130 kilometrů. Od 1. do 5. dne bude struktura složena ze 4 různých tratí, s rostoucí obtížností. 1. a 2. den bude s nejsnadnější obtížností, 3. a 4. den pak střední obtížnost a vyvrcholením s nejtěžší tratí bude 5. den. Každý den, krom závěrečného šestého dne, jsou dvě servisní kontroly mimo paddock a jedna v hlavní servisní zóně-paddocku, kde budou vždy probíhat servisní práce před startem a po dojetí každodenní etapy.

Poslední šestý soutěžní den jezdci absolvují několik kol závěrečného Cross Testu, který se bude nacházet hned vedle paddocku v centru soutěže.

Slavnostní zahájení ISDE 2024 proběhne v sobotu od 18hodin v Santiagu de Compostela. Děkujeme všem partnerům a příznivcům českého endura, díky kterým se této významné akce můžeme zúčastnit.

Ladislav Krupička

Kontakt: 602209084, kbs@kbs.cz