Sraz Renault Car Clubu 2024

Minulý víkend se v Hotelu K-TRIUMF na okraji Lázní Velichovky uskutečnil dvanáctý ročník Renault Car Clubu v AČR. Pořadatelé v předchozích letech už pořádali srazy v krajích Vysočina, Pardubickém, Středočeském, Královéhradeckém, Jihočeském, Libereckém, Ústeckém a Karlovarském. Letos se vrátili do Královehradeckého kraje. Z překrásného místa srazu účastníci společně vyráželi s vozy do okolí.

Letošního srazu Renault Car Clubu se zúčastnilo 41 Renaultů a 5 vozů dalších značek. Nejstarším byl Renault Dauphine Gordini z roku 1956 a nejnovějším Renault Alpine z roku 2023. Pro soutěžící byla připravena orientační soutěž o dvou etapách s plněním různých dovednostních a znalostních úkolů nejen z motorismu. Také se uskutečnila soutěž elegance vozů Renault, ve které se na prvním místě umístil starý model Renault Alpine A110, na druhém místě Renault Alpine a na třetím Renault 6. V neděli byl pro účastníky připravený společný výlet do železničního depa a muzea v Jaroměři.

Pavel Vypler