Dan Michl vítězný ve vrchařském Poháru FIA

O víkendu 8.a 9. června 2024 se konal ve Slovinsku další závod letošní série Mezinárodního poháru FIA v závodech do vrchu. 3200 metrů dlouhá, hrbolatá závodní trať GHD Gorjanci byla po oba víkendové dny zalitá sluncem, podmínky byly takřka ideální.

Dan Michl startoval se svým Lotusem Elise v Mezinárodním poháru FIA a v kategorii 1 si vedl skvěle. Po dvou sobotních a jednom nedělním tréninku se do závodu pustil s jistotou. Zajel dvě velmi vyrovnané závodní jízdy, jimiž si zajistil vedení, a tak si mohl třetí start dovolit vynechat. Skvěle se umístil i v aboslutním pořadí – odváží si domů nejen pohár za vítězství ve své kategorii a skupině, za kterou se přidělují body, ale také za absolutně třetí místo za Stefanem Di Fulviem a Sebastianem Petitem.

Seriál Mezinárodního poháru FIA v závodech do vrchu je přesně v polovině a tak se každý vítězný bod do sbírky týmu Michl Motorsport hodí.