Vrchní soud v Praze zrušil předběžné opatření nařízené na návrh Ústředního automotoklubu České republiky

Vrchní soud v Praze dne 26. 4. 2016 zamítl návrh Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK) o nařízení předběžného opatření.
Dne 20. 3. 2015 Městský soud v Praze na návrh ÚAMK nařídil předběžné opatření, kterým zakázal Autoklubu ČR aplikovat vybraná ustanovení Stanov Autoklubu ČR týkající se členství. Autoklub ČR mimo jiné nesměl aplikovat ustanovení, že držitelé příslušných licencí, které jim Autoklub ČR vydává, musí být členy Autoklubu ČR.
Na základě odvolání Autoklubu ČR Vrchní soud v Praze usnesení Městského soudu v Praze změnil tak, že se návrh o nařízení předběžného opatření zamítá. Předběžné opatření tak bylo zrušeno.
Proti usnesení Vrchního soudu není přípustné odvolání.