Prohlášení Autoklubu České republiky ke klamavé reklamě Magnufuel

Autoklub České republiky požádal o okamžité stažení loga a názvu Autoklubu České republiky z webových stránek, ze všech tištěných, elektronických či zvukových a obrazových médií, kterými či jejichž prostřednictvím je nabízen produkt „Magnufuel“.

Tomuto bylo vyhověno dnešním dnem.

Webové stránky prodejce Magnufuel obsahovaly neoprávněně užité logo a název Autoklubu České republiky.

Autoklub České republiky nevydal žádné doporučení k nákupu takového či obdobného výrobku a cítí se být poškozován spojením ve smyslu propagace tohoto (či jiného nebo obdobného produktu).

V případě opakování situace (neoprávněného užití loga a jména, klamavé reklamy aj.) bude Autoklub České republiky důsledně celoevropsky žádat uplatnění ochrany jména a náhradu škody, způsobenou poškozením svého jména, mimo jiné i jako národní sportovní autority v České republice, plnoprávného člena Mezinárodní automobilové federace a Mezinárodní motocyklové federace.

Ing. Robert Vacek