Seznamte se s Lukášem Podobským

Rozhovor s českým reprezentantem v kartingu.

Lukáši, řekni nám něco o sobě.
Je mi 15 let, navštěvuji gymnázium v Praze 8. Rád sportuji. Hraji florbal, fotbal a rád jezdím na kole. A jako spousta kluků i já rád hraji různé hry na počítači.

Jak dlouho jezdíš v motokárách? Kdo tě k tomuto sportu přivedl?
Motokáry jsem začal jezdit už v šesti letech v kategorii Bambini. K motokárám jsem měl vždy blízko, protože se tomuto sportu věnoval od malička můj táta.

Kde a jakým způsobem probíhají tvoje tréninky?
Trénuji vždy před každým závodem, a pokud je to kapacitně možné, využívám jakékoliv volné dráhy. Rád jezdím do Chebu a na italské okruhy. Každý den posiluji, a když je čas, tak jezdím na kole a běhám.

Jsi s umístěním v CIK-FIA Academy spokojený?
Ano jsem spokojený. Na to, že jsem nemohl dva měsíce trénovat z důvodu zranění žeber, tak v Le Mans se povedl skvělý výsledek. V Genku jsem musel bohužel odstoupit. Bolest žeber byla tak velká, že jsem nemohl ani sednout do sedačky. Asi by mohl být celkový výsledek lepší nebýt zranění. Ale závod ve Francii ukázal, že je vše v pořádku, a že jsem závodit nezapomněl a to ani s těmi nejrychlejšími.

Vždy je co vylepšovat, na čem přes zimu nejvíce zapracuješ?
Přes zimu se budu věnovat fyzické přípravě a především škole.

Měl jsi při závodění z něčeho obavy?
V Genku jsem se bál, že se mi vrátí bolest žeber a také se tak stalo.

Z jakého závodu jsi měl největší radost?
Největší radost jsem měl právě ze závodu v Le Mans. Po dlouhé době jsem závodil a za 10. místo jsem strašně rád.

V čem ti pomohl Autoklub ČR?
Autoklub ČR si mne vybral a finančně podpořil na závody Academy Trophy.

Budeš stále závodit v motokárách nebo přesedneš do jiného stroje?
Ano stále budu pokračovat v motokárách. Jelikož je mi patnáct musím přestoupit do jiné kategorie. S tátou přemýšlíme, jakou kategorii vybereme.

Máš nějaký vzor v motosportu, který tě inspiruje?
Ano mám, je to anglický závodník Lando Norris.

Máš před sebou ještě nějaký závod?
Ano. Pojedeme WSK Final CUP v italské Adrii. Tentokrát budu mít svůj podvozek BirelArt osazený motorem TM. Byl bych rád, kdybych se znovu probojoval do finále.

Co bys poradil malým začínajícím závodníkům?
Na to abych někomu radil, jsem asi ještě mladý, ale snad jediné, co mohu říci je, abyste jezdili s radostí tak, jako já.

Přejeme Lukášovi pevné zdraví a hodně úspěchů v nadcházející sezóně.