Pačejov potvrdil – Dominik Stříteský a Jirka Hovorka mistry ČR v rally!

Posádka Auto Podbabská Škoda MOL týmu dotáhla sezonu do vítězného konce.

Závěrečná Invelt Rally Pačejov potvrdila dosud největší úspěch naší posádky v Mistrovství ČR v rally. Po třetím místě v roce 2022, druhém místě v loňském roce, letos s náskokem 46 bodů opanovali Dominik s Jirkou české mistrovství. Vyhráli tři z pěti podniků včetně Barum Czech Rally Zlín, kde porazili i zahraniční konkurenci účastníků Mistrovství Evropy. Všechny letošní rally měly jednoho společného jmenovatele, byl to neúprosný boj o sekundy. Vrcholem bylo vítězství v Rallye Český Krumlov o pouhých 0,8 sekundy.

Pačejov, před kterým scházelo k titulu zdánlivě snadných osm bodů, je vždy velmi rychlou rally v překrásné krajině a s velmi příjemným pořadatelským zázemím. Letošní ročník měl řadu nových úseků a jedna rychlostní zkouška byla úplně nová. Dominik s Jirkou odvedli disciplinovaný výkon a v cíli byli o pouhé 3,4 sekundy druzí za Janem Kopeckým, od kterého symbolicky převzali žezlo mistrů.

Tým byl letos již čtvrtým rokem zařazen do programu Škody pro podporu vybraných jezdců, stejně jako další dva jezdci na pomyslných stupních vítězů a tento program byl jedním ze základních kamenů úspěchu. A další skvělí partneři, výborně pracující tým, spolu se skvělými výkony Dominika a Jirky, nás přivedli až k titulu, ze kterého se všichni ohromně radujeme, a který je pro nás odměnou za dlouholetou práci.

Manager týmu Jaroslav Vančík se před odletem na zaslouženou dovolenou ohlédl za celou sezonou. „Radost je ohromná. Po Barumce jsem už hodně věřil a povedlo se. Celá sezona probíhala skvěle, dotáhli jsme tým do optimální formy. Musím poděkovat všem, kteří se na titulu podíleli. Partnerům, zejména Auto Podbabská, MOL, Hankook a PSG i všem dalším. Dominikovi a Jirkovi i všem členům týmu, kteří s námi odjeli tuhle krásnou, náročnou a hodně úspěšnou sezonu. Tomášovi Kolečkářovi, Pavlovi Štěpánů, Tomášovi Křížkovi, Tomášovi Fojtíčkovi, Janě Fröhlichové, Sabině Vaculíkové, Martinu Knapovi, Standovi Chovancovi, Jirkovi Štegovi, Pavlovi Couralovi, Mirkovi Březíkovi, Láďovi Kučerovi, Martinu Běhulovi, Petrovi Stříteskému. Teď si všichni zaslouženě odpočineme a brzy začneme přemýšlet a plánovat, co příští rok.“

Úspěch týmu je úspěchem i pneumatik Hankook, s gratulací se proto připojil generální ředitel Hankook Tire Česká republika pan Sung Chan You. „Jsme velmi šťastní a gratulujeme Dominikovi a jeho týmu k tomuto skvělému úspěchu, zejména s novým vozem, u kterého je vždy velmi náročné najít optimální nastavení mezi vozem a pneumatikami. Dominik v průběhu roku ladil pneumatiky Hankook a diskutoval s naším výzkumným a vývojovým centrem v Koreji a inženýry různé směsi, aby našel co nejlepší výkon a díky vybraným závodním pneumatikám Hankook pro jednotlivé povrchy se mu to podařilo, z čehož máme obrovskou radost a jsme hrdi, že Dominik je prvním jezdcem v české historii, který vyhrál Mistrovství ČR na pneumatikách Hankook.“

Pro Dominika byla letošní sezona sezonou snů. „Mám podobný pocit jako po Barumce, kdy se mi splnil první sen. A vyhrát mistrovství ČR byl druhý. Všechno v jedné sezoně, stále to ještě nemohu vstřebat. Bitvy s Honzou Kopeckým a Adamem i Filipem byly náročné. Jezdí se neskutečně rychle, nikdy bych nevěřil, že se dostaneme tak moc na hranu. My jsme během sezony neměli žádné technické problémy, takže jsme se mohli soustředit jen na naši jízdu. Děkuji celému týmu, všem partnerům a Jirkovi, že mi dali tuto možnost a společně jsme všechno sladili tak, že teď se můžeme radovat z titulu.“

Pro Jirku je titul zaslouženou odměnou za roky v rally. Po dvaceti letech v rally jsem zažil asi nejkrásnější sezonu, titul je pro mě osobně i pro všechny mé blízké zadostiučiněním za všechno úsilí, které jsem rally věnoval. S Dominikem jsme se výborně sehráli, v autě nám to klape. Tým je skvělý a Pačejov nádherně korunoval letošní cestu mistrovstvím, i když jsme nevyhráli. Po sobotě jsme chtěli v neděli zabrat a Honzu Kopeckého porazit, nakonec se to nepodařilo, ale to nevadí, Honza si vítězství zaslouženě vybojoval. Pocity na rampě s oslavou titulu pak byly neskutečné. Jsem hrozně šťastný.“

PR Vančík Motorsport