CEZ RX SEDLČANY LETOS PODRUHÉ

Druhý letošní sedlčanský závod nabídl vše. Závodilo se na blátě a končilo na suchu za velmi horkého počasí. Výsledky nepřinesly žádné větší překvapení.

I když předpověď počasí před druhým letošním sedlčanským závodem slibovala déšť, nakonec se závodilo většinou na suché trati. Jen po ránu měli pořadatelé s přípravou trochu práce po nočních deštích.

V divizi SuperCars startovalo pět aut. Slovák Pavol Zlatoš sice se svým Mitsubishi přijel, ale na trať vzhledem k technickým problémům nedorazil. Favorit byl jasný. Zbigniew Staniszewski zvítězil, velkým oživením ovšem byl návrat Otakara Výborného. V první kvalifikaci dokonce hned po startu vedl. Jeho souboje s Aloisem Höllerem a Miroslavem Neumannem se musely líbit. Druhý nakonec skončil Höller před Neumannem. Otakar Výborný dojel čtvrtý. Jezdci divize Super1600 (přihlášeni byli tři) závodili dohromady s divizí STC -2000. V samostatném finále zvítězil Lukáš Pech před Janem Ratajským.

STC -2000 vyhrál Roman Častoral před Robertem Dabrowskim. Třetí místo po skvělém výkonu vybojoval Petr Wurm, který za sebou ve finále dlouhou dobu držel Josefa Strebingera. Ten finále nedokončil po nárazu do svodidel. Stejně jako v minulém závodě si prvenství v STC +2000 připsal Tomáš Michal před Piotrem Budzyňskim a Ondřejem Šenkem. V STC -1600 znovu vyhrál Jiří Čermák. Druhý skončil Robert Artner a třetí při svém návratu Marek Honzík před Michalem Sklenářem. Tamás Végh a Jiří Štěrba odstoupili ze závodu kvůli technickým problémům. V National1600 vyhrál Petr Bílek před Janem Dvořákem, třetí skončil Radek Pinkas. Byla to pro něj první výhra v rámci MČR. Mezi historiky byli nejrychlejší Marek Zeman a Petr Bílek starší. Jezdcem víkendu byl vyhlášen Alois Höller, speciální cenu srdcaře víkendu si odnesl Petr Wurm.

Společně se zónovým závodem se jel pátý podnik Rallycross Cupu. Divizi DX opanoval se svou Ibizou Jan Marek st. Jezdecky nejobsazenější divizi Škoda Cup vyhrál Martin Najman na voze CitiGo. V eNkových čtrnáctistovách zvítězil s VW Lupo Matěj Tůma, zlatý věnec v šestnáctkách na voze VW Polo bral Josef Bouček a nejsilnější eNka opanoval Petr Crhák s Peugeotem 206. V eSkové třídě do 1400 ccm vyhrál na Škoda Felicia Petr Podhrázský, do 1600 ccm Jiří Vondráček s Peugeot 106 a nejsilnější vozy vyhrál se Škodou Fabia Jiří Kazil.

Autor: Petr Šulčík, rallycross.cz

Fotografie: Petr Šulčík, Michal Vostárek, rallycross.cz