Náročné podmínky v Písku prověřily FS12 Racing Team

V areálu Autoklubu Písek Hradiště se o uplynulém víkendu odjel druhý podnik letošního seriálu Miniracing. Tentokrát všechny přítomné, včetně týmu FS12 Racing Team, prověřilo hlavně počasí.

Druhý závodní podnik letošní sezóny Miniracing ČR, při kterém se jedou také závody FIM MiniGP se konaly na přelomu května a června v areálu Autoklubu Písek Hradiště v AČR. Předpověď počasí už před víkendem nevypadala moc příznivě s čímž počítal i promotér. V plánu byla druhá varianta – v případě nutnosti zrušit závody – by se závody odjely při dalším podniku na této trati. Nakonec se ale všichni s náročnými podmínkami nějak popasovali a závody se uskutečnily. V pátek se odjely všechny tréninky a hlavní závodní den byl tradičně v sobotu. Jezdci týmu FS12 Racing Team opět bojovali o nejlepší pozice a někteří z nich vystoupali i na stupně vítězů.

Michal Salač st. – týmový manažer

„Byl to pro nás pro všechny velice náročný víkend hlavně kvůli počasí. Mokrá trať všechny prověřila, ale naši jezdci díky tomu získali spoustu dalších nových zkušeností, které se jim budou v budoucnu hodit. Musím všechny pochválit, protože se s tím dobře popasovali. Chci také vyzdvihnout výkon Viktora Čecha, který jezdil celý víkend výborně. To potvrdil i v závodech, kde dvakrát vyhrál. Celkově tým fungoval skvěle. Byly to pro nás druhé závody sezóny v novém týmu a zatím vše funguje, jak má. Máme z toho radost a už se těšíme na další závody, které nás čekají za dva týdny v Chebu.“

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu. Moc si jí vážíme. Další závody českého Miniracingu se pojedou v Chebu v termínu 14. – 15. 6. 2024.

Jezdci týmu FS12 Racing Team a jejich výsledky v Písku / průběžné výsledky sezóny:

#83 Patrik Stránský (CZ) – Minimoto Junior A – 4. místo / celkově dělené 3. – 4. místo

#100 Alex Beták (SK) – Ohvale 110 – 4. místo / celkově 2. místo

#16 Tobias Král‘ (SK) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 5. místo / celkově 7. místo

#99 Šimon Urbančok (SK) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 6. místo / celkově 3. místo

#100 Šimon Kučeřík (CZ) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 2. místo / celkově 1. místo

#2 Viktor Čech (CZ) – Ohvale 190 (FIM MiniGP) – 1. místo / celkově 2. místo

#29 Jakub Adamík (SK) – Ohvale 190 (FIM MiniGP) – nestartoval / celkově 8. místo