Autoklub ČR na Dnu dětí Městské části Praha 1

V pátek 31. května 2024 se Autoklub České republiky podílel na programu Dnu dětí Prahy 1. Konal se tentokrát ve sportovním areálu Na Františku. Dopolední program byl určen pro mateřské a základní školy, odpoledne bylo určeno pro veřejnost.

Na stánku Autoklubu ČR si děti mohly zasoutěžit ve znalostech dopravních předpisů, značek a vybavení jízdního kola. Odměnou byly drobné dárky pro každého úspěšného absolventa.

Předškoláci a malí školáci si mohli poprvé vyzkoušet, jaké to je točit volantem v autě, projeli si slalomovou dráhu i s couváním v nádherných šlapacích replikách veteránské Š 1000 MB.

Historii motorismu připomínal i vystavený exponát – Praga Piccolo z roku 1932.

Akce byla velmi vydařená, dětem se moc líbila. Někteří absolventi ranních jízd na šlapacích autíčkách dokonce přišli ještě odpoledne i s maminkami, kterým po návratu ze školy nadšeně vypravovali o tom, jak poprvé řídili auto a dostali řidičák.