Federation Internationale de l'Automobile Fédération Internationale de Motocyclisme European Motorcycle Union Fédération Internationale des Véhicules Anciens Český olympijský výbor
AutoklubMotorsportZájmová činnostOstatní

Motocyklový sport

Organizace a řízení motocyklového sportu

V souladu se Statutem FIM, Všeobecným řádem FIM a Ročenkou FIM a FIM Europe je Autoklub České republiky jedinou národní motocyklovou federací (FMN) pro všechna odvětví motocyklového sportu. Autoklub ČR je přímý a jediný zástupce motocyklového sportu za Českou republiku v FIM a FIM Europe. Autoklub ČR je zmocněn uplatňovat v České republice veškeré mezinárodní předpisy stanovené Mezinárodními sportovními řády FIM a FIM Europe, vydávat a uplatňovat národní sportovní řády (NSŘ), jejichž součástí je i ročenka. Autoklub ČR je registrován v FIM a FIM Europe pod jménem ACCR (Autoclub of the Czech Republic).

Autoklub ČR vykonává sportovní pravomoc přímo a na celém území České republiky prostřednictvím Prezídia Autoklubu ČR a Výkonného výboru Autoklubu ČR pro motocyklový sport.

Sekretariát motocyklového sportu
Adresa: Autoklub České republiky, motocyklový sport