Federation Internationale de l'Automobile Fédération Internationale de Motocyclisme European Motorcycle Union Fédération Internationale des Véhicules Anciens Český olympijský výbor
AutoklubMotorsportZájmová činnostOstatní

Automobilové orientační soutěže

AOS znamená automobilové orientační soutěže. Jedná se o automobilové soutěže, dříve známé po zkratkou BOAS, které se jezdí za běžného silničního provozu. Smyslem soutěží je projet co nejpřesněji trať, která není předem známa, podle itineráře a mapy. Na průjezd je stanoven určitý čas, který by měla dvoučlenná (u zájmových soutěží i vícečlenná) posádka dodržet. Přesnost průjezdu je kontrolována průjezdními kontrolami- buď živými, nebo samoobslužnými- opisují se symboly. Za každou chybějící nebo přebývající kontrolu se udělují trestné body, taktéž za pozdní příjezd do časové kontroly. Součástí soutěží jsou jízdy zručnosti a různé zvláštní zkoušky. Dodržování pravidel silničního provozu kontrolují tajné kontroly včetně měření předepsané rychlosti vlastním měřicím zařízením.

AOS jsou relativně levným koníčkem- jezdit se dá jakýmkoliv běžným automobilem, takže náklady jsou pouze na palivo a běžnou údržbu, vklad do soutěže (bývají velmi nízké) a případné náklady na ubytování a stravu.

Rádi vás přivítáme mezi sebou- veškeré informace najdete na: www.aoscz.info

Složení výkonného výboru
předseda Zdeněk Klenák