Federation Internationale de l'Automobile Fédération Internationale de Motocyclisme European Motorcycle Union Fédération Internationale des Véhicules Anciens Český olympijský výbor
AutoklubMotorsportZájmová činnostOstatní

NOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AČR

Autoklub České republiky spustil dne 1.2.2018 nový informační systém, který je určen pro licenční řízení.

V sezoně 2018 tak dojde k výraznému zjednodušení procesu vystavování licence a budete tak schopni vše vyřídit z pohodlí domova. Systém Vám na základě vašich preferencí doporučí potřebnou úroveň licence a nabídne vhodná pojištění, nebo členství v AČR. Stejně tak snadno uhradíte veškeré poplatky a to buď online svou platební kartou (prostřednictvím zabezpečené platební brány), nebo klasickým bankovním převodem.

Pro vyřízení svých žádostí však přeci jen nějaké základní formuláře potřebovat budete. Jedná se o
„Potvrzení o zdravotní způsobilosti držitele licence pro rok 2018“ pro potvrzení lékařské prohlídky jezdce tělovýchovným nebo sportovním lékařem a „Formulář pro nezletilé osoby“ pro jezdce mladší 18 let. Oba formuláře jsou k dispozici v záložce automobily a motocykly, v sekci „Formuláře“..

Informační systém je dostupný od dnešního dne tedy 1.2.2018 a po Vaší registraci zde můžete elektronicky zažádat o licenci. Jiná varianta žádosti o licenci není možná. Modul pro činovníky bude dokončen v průběhu roku, ti si o licence zažádají jako v předchozích letech.

ODKAZ NA NOVÝ IS: is.autoklub.cz

Nový informační systém je jedním z důležitých kroků pro efektivnější vyřizování žádostí na straně žadatelů i na straně Autoklubu České republiky, a především pak ke zvýšení pohodlí Vás - žadatelů.

Informační systém AČR je vstupem do efektivnějšího vyřizování nároků všech zúčastněných a hlavně cestou ke zvýšení pohodlí žadatelů. Licenční řízení je prvním krokem a v dalších fázích bude ISAČR obohacován o další moduly, jako je například online přihlašování na podniky, správu závodních strojů, integrace výsledků nebo přidělování startovních čísel.

Věříme, že se jedná o cestu správným směrem a že budete se systémem spokojeni.