Zasedání pracovní komise DRIFTU

Dne 6.5.2015 proběhlo v Paříži v sídle Mezinárodní automobilové federace FIA prví zasedání pracovní komise driftu, která byla schválena Světovou radou motorsportu v předchozích měsících. Cílem této pracovní komise, do které se mimojiné podařilo prosadit i českého zástupce, je příprava obecných zásad pro Národní sportovní autority (ASN), jakým způsobem přistupovat k závodům v driftu. Členy pracovní komise jsou jak zástupci ASN, tak i zástupci velkých driftingových šampionátů, jakými jsou Formula drift z USA, Drift King nebo Drift Allstars.

Prvním krokem k oficiálnímu vzniku této nové disciplíny i na mezinárodní scéně je akceptace Mezinárodní automobilovou federací. Hlavním bodem jednání byla zejména definice driftu. Ten má mnoho odvětví a je důležité je od sebe rozlišit, aby se do budoucna mohli rozvíjet samostatně, ať už jde o samotný DRIFT, GYMKHANU nebo PARKING DRIFT. Mezi dalšími body je zásadní harmonizace hodnocení rozhodčími a technické předpisy pro jednotlivé vozy, které by měli pokrýt vozy od závodních speciálů až po civilní vozy se silniční homologací. Pro všechny zúčastněné je na prvním místě jak bezpečnost pro jezdce, tak velký počet diváků. Věříme, že tato rychle se rozvíjející disciplína si najde své místo také u ostatních ASN, stejně jak tomu je od roku 2008 u Autoklubu ČR. Pořadatelům se otevřou dveře k mnoha jezdcům a začínající závodníci mohou touto nejjednodušší formou začít se závoděním.

Autoklub ČR